İş Görüşmeleri İçin Kadın Smart Casual Kombinleri

smart_casual_kadin

İş hayatının sıkıcı ve tekdüze giyim tarzına renk katan smart casual kombinler, çalışan kadınların da hayatını kurtarıyor. Sizi klasikleşmiş döpiyes ve takım elbise kombinlerine para harcamaktan kurtaracak ve günlük yaşamda da kullanabileceğiniz parçalarla yapabileceğiniz birçok smart casual kombini bulunuyor.

İş görüşmesine giderken kişiliğinizi ve tarzınızı yansıtacak smart casual kombinleri sayesinde kendinizi çok daha rahat hissedebilirsiniz.

Kumaş pantolon ve gömlek kullanmak yerine, kanvas pantolon ve bluz ile yapacağınız kombinlerin altında babet ya da topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Koyu renklerde seçeceğiniz pantolonlar, daha resmi bir görünüş yaratmanıza yardımcı olur. Bluz seçiminizi ise az desenli ya da düz renkli parçalardan yana yapmalısınız.
Bluz ve pantolon renklerinizle uygun şekilde kullanacağınız aksesuarlarda aşırılıktan kaçınmalı ve sade parçaları tercih etmelisiniz.

Devamı

Gecenin Rengi: Kırmızı

kirmizi_elbise

Gece elbiselerinde en göz alıcı renklerden biri de kırmızı. Özellikle rengin psikolojik etkileri nedeni ile özel günlerde sık sık tercih edilen kırmızıyı gece elbiselerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Psikolojide Kırmızı Elbise Etkisi olarak adlandırılan durum, kırmızı renkte giyinen kişilerin olduğundan daha çekici görülmesidir. Kırmızı renkteki elbiseler, bilinçaltını etkileyerek sizi daha alımlı gösterir.

Yaz aylarında kırmızı rengin daha açık tonları tercih edilirken, kış döneminde yoğunlukla tok ve koyu renkler kullanılır. Narçiçeği ve mercan kırmızı gibi tonlar, canlılıkları ile yaz aylarına daha uygundur. Bordoya çalan kızıllar ise kış aylarında daha çok kullanılır.

Kırmızı elbisenizi taşlı portföy çantalar ile ya da gümüş tonları ile kolayca kombinleyebilirsiniz. Dilerseniz siyah ve açık kahve tonlarını da kullanabilirsiniz.

Devamı

Gündüz Nikahı İçin Kıyafet Önerileri

gunduz_nikah

Akşam gerçekleşecek düğünler için kıyafet bulmak ne kadar zorsa, gündüz yapılacak nikah törenleri için uygun bir kıyafet seçmek de o kadar zordur. Özellikle sonrasında herhangi bir kutlama olmayacak törenler için doğru kıyafeti bulmak zaman alabilir.

Nikah törenlerinde sade ama şık görünmek için elbise kullanabilirsiniz. Düz renkli ya da az desenli modeller uygun olacaktır.

Siyah elbise modelleri, gündüz yapılan nikah törenleri için en sık tercih edilen parçalardır. Farklı bir görünüm yakalamak için tulum kullanabilirsiniz. Siyah renkli tulumunuzu, altın veya bronz renkli takılar ile kombinleyebilirsiniz.

Dilerseniz kumaş pantolon ve uygun bir bluz ile de nikah törenine katılabilirsiniz. Siyah ya da lacivert renkte kullanacağınız pantolonunun üzerine açık renkli bluzlar kullanarak törene uygun bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Devamı

Maksi Elbiseler ile Trendi Yakalamak

maksi_elbise

Yaz aylarında kadınların en çok tercih ettiği elbise modeli maksi kesim elbiselerdir. İnce kumaşlardan hazırlanan ve yere kadar uzayan elbiseler sayesinde hem rahat hem de şık olabilirsiniz.
Maksi elbisenin altında kullanacağınız taşlı sandaletler veya espadriller, sokak modasını yakalamanıza yardımcı olur. Ayrıca elbisenizin rengi ile uyumlu aksesuarlarınızı da unutmamalısınız.

Göğüs dekolteli maksi elbiseler için, uzun zincir kolyeler kullanabilirsiniz. Sırt dekoltesi için ise özel aksesuarları mutlaka değerlendirmelisiniz.

Rengarenk bileklikler ve küpeler de koyu renkli maksi elbisenize renk katmanıza yardımcı olacaktır. Çanta tercihinizi portföy modellerden yana kullanmalısınız.
Topuklu ayakkabı kullanımında elbisenizin boyunun uzun olmasına dikkat etmelisiniz. Maksi elbisenizin boyunun, ayakkabınızın yalnızca ucu gözükecek kadar uzun olduğundan emin olun.

Devamı

Kombinlerde Renk Uyumu

renk_uyumu

Giyimle ilgili en zor konulardan biri de, farklı parçalar arasındaki renk uyumunu yakalamaktır. Uyumsuz renkte kıyafet tercihleri, en güzel parçaların bile kötü gözükmesine neden olabilir.
Alışverişlerinizde düşünmeniz gereken ilk konu, cilt alt tonunuzun ne olduğu ve kendinize hangi renklerin yakışacağıdır. Cilt alt tonunuzu bileğinizdeki damarların renginden anlayabilirsiniz. Damarlarınız mavi-mor renkte ise soğuk, yeşil renkte ise sıcak, her iki renkte ise nötr alt tonunuz vardır.

Cilt tonunuza uygun seçilmeyen renkler, kombininiz ne kadar güzel olursa olsun üzerinizde kötü duracaktır.

Kombin seçimlerinizde nötr olarak adlandırılan kahverengi, siyah ve gri tonları birlikte kullanabilirsiniz. Ancak koyu tonları birbirleri ile değerlendirmek yanlış seçimler yapmanıza neden olacaktır.
Kombindeki bir parçayı koyu tonda, diğerini ise açık tonda seçmek uygulayabileceğiniz en kolay yöntemdir.

Devamı

Abiyelerde Siyahın Asaleti

siyahin_asaleti

Abiye seçimi tek bir etkinlik için değil, uzun süreli kullanım için yapılmalıdır. Asla modası geçmeyecek ve her zaman trend kalacak bir abiye için, tercihinizi siyahtan yana kullanmalısınız.

Siyah abiyeler, her etkinlik ve mekan için uygun olan ender modellerden biridir. Düğün, nişan ve sünnet eğlencelerinin yanı sıra kurumsal etkinliklerinde de kullanabileceğiniz siyah abiyeler ve gece elbiseleri ile zamansız bir şıklık yakalamanız mümkün.

Alacağınız siyah abiye ve gece elbiselerinde model tercihinizde oldukça önemlidir. Yaka ve sırt dekoltesinin mütevazi olması, kumaşın kalitesi ve işleme kullanımlarında sadelik de elbisenizi kullanabileceğiniz etkinlikleri etkileyecektir.

Uzun süre kullanabileceğiniz bir abiye için üzerinde payet ve taş bulunmayan, kalp ya da düz yakalı, sırt dekoltesi az olan modellere yönelmelisiniz.

Devamı

Gece Elbisesi Seçerken

gece_elbisesi

Gece elbisesi seçerken yapılan yanlışlar, sizi olduğunuzdan çok daha farklı şekilde gösterebilir. Doğru seçimler ise vücudunuzun çok daha şekilli ve fit gözükmesine yardımcı olur.

Gece elbisesi seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, vücut tipini doğru bilmektir. Armut, elma, üçgen ve kum saati vücut tiplerinin tercih etmeleri gereken modeller birbirinden farklıdır.

Birçok kadın; kalçaların ve göğüslerin bel bölgesinden daha geniş olduğu kum saati vücut tipinin ideal olduğunu düşünür. Bu nedenle yapacağınız gece elbisesi tercihlerinizde amaç, kum saati vücut tipine yaklaşmak olmalıdır.

Vücudunuzda rahatsız olduğunuz bölgeleri saklamak veya beğendiğiniz bölgeleri öne çıkartmak, elbise seçimlerinizle mümkündür. Örneğin dökümlü yaka modelleri, göğüs bölgesinin daha küçük gözükmesine yardımcı olacaktır.

Devamı