İş Görüşmeleri İçin Smart Casual Erkek Kombinleri

smart_casual_erkek

İş görüşmesine giderken sıkça tercih edilen smart casual kombinler, profesyonelliğinizi öne çıkartırken kendi tarzınızı yansıtmanıza da olanak tanıyor. Doğru kombini yapmak için ise dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Smart casual olarak adlandırılan giyim tarzı, rahat ve spor parçaların resmi görünümlerle bir araya gelmesi anlamına gelir. Takım elbise giymeden de resmi bir görünüşe kavuşmanıza olanak veren giyim tarzında oldukça tarz gözükebilirsiniz.

Kanvas pantolon ile kombinleyeceğiniz düz renkli bir gömlek ve fit kesim bir kazak ile smart casual bir tarz yaratabilirsiniz. Pantolonunuzun koyu renkli olması, görünüşünüzdeki resmiyeti güçlendirecektir.

Dilerseniz kareli gömlek de kullanabilirsiniz. Gömleğinizdeki renklerin kazak ve pantolon seçiminizle uyumlu olduğundan emin olmalısınız.
Kullandığınız kemerin tonu ve dokusu ile ayakkabınızın da uyumlu olması gereklidir. Lacivert pantolon, beyaz gömlek ve bordo kazak ile yapacağınız kombinlerde koyu kahve tonlarında aksesuarları kullanabilirsiniz.

Devamı

Erkek Kombinlerinde Saat Uyumu

saat

Erkek modasında en öne çıkan aksesuar saattir. Pek çok farklı modelde hazırlanan saatler ile giyiminizi ve tarzınızı öne çıkartmak mümkündür.

Plastik ve desenli kayış seçimleri, özellikle eğlence amaçlı kullanımlarda uygundur. Ancak günlük yaşamda ve özel etkinliklerde metal ya da deri kayış kullanımı daha uygun olacaktır.

Altın kayış rengine sahip saatler, sizi olduğunuzdan daha büyük gösterebilir. Bu nedenle altın rengi kullanımlarında tercihinizi, gümüş ile birleştirilmiş modellerden yana yapmalısınız.

Takım elbise ve gömlek ile kombinleyeceğiniz saatin kayış renginin, kıyafetinizle uyumlu olması da önemli bir diğer konudur. Ayakkabı ve kemerinizle eşleşen kayışlar görünümünüze bütünlük katar.

Günlük yaşamda metal kayışlı modelleri kullanırken stilinize de uygun olduğundan emin olmalısınız. Geniş ve kalın kayışlar yerine daha ince modelleri tercih edebilirsiniz.

Devamı

Erkek Modasında Deri Bileklik Rüzgarı

deri_bileklik

Son dönemde erkek modasında yaşanan en büyük trendlerden biri de bileklik. Birçok farklı malzemeden ve modelde üretilebilen bileklikler, erkek giyim stilinde kendinizi ifade etmek için yeni bir kapı açıyor.

Erkek modasında sıkça kullanılan deri bileklikler, stil sahibi bir görünüme sahip olurken kişiliğinizi yansıtmanıza da olanak sağlıyor.
Zımbalı, zincirli ya da desenli deri bileklikler sayesinde her tarza uygun model bulmak mümkün. Bu modeller arasından kendi giyim tercihlerinize göre seçeceğiniz bileklik, görünümünüzü tamamlamak için kullanılabilir.

Zımbalı modeller daha sert stiller için uygundur; deri ceket ve yırtık jean ile kombinlenebilir. Zincirli modeller ise trend görünümlerin yanı sıra özel etkinlikler için de tercih edilebilir.

Sade deri bileklik modellerini ise her etkinlik için kolayca kullanabilirsiniz.

Devamı

Bileklikleriniz Sizi Anlatsın

bileklik

Erkek aksesuar modası, uzun yıllar boyunca atkı ve çanta düzleminde sıkışıp kalmıştı. Özellikle son yıllarda giderek artan bileklik modası ile birlikte, bu yaz erkek aksesuar modelleri de renklendi.

Erkek bilekliklerde öne çıkan en önemli detay, halat tarzı malzemelerin yoğun şekilde kullanılması. Farklı renk ve dokularda olabilen bu halat malzemeler, belirli bir figür tarafından birleştirilmekte.

Açık tenler için özellikle sahilde koyu renkli modellerin kullanılması, kontrast yaratma açısından daha doğrudur. Ancak koyu tene sahip erkekler, hardal ve bebe mavisi gibi daha açık renkleri de rahatlıkla kullanabilir.

Günlük kullanım için renkli modelleri kullanabileceğiniz bilekliklerde, resmi giyimle ve akşam etkinliklerinde koyu renklere yönelmelisiniz. Dilerseniz gümüş ve diğer metallerden üretilen modelleri de kullanabilirsiniz.

Takım elbise ile kullanacağınız bilekliklerin gömleğiniz ve kravatınızla uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Devamı

Şort Altına Giyebileceğiniz Erkek Ayakkabı Modelleri

erkek_sort

Yaz aylarında erkeklerin en sık kullandığı parçalardan biri de şortlar. Kombinlenmesi oldukça kolay olan şortun altına doğru ayakkabıyı tercih etmek ise sanılandan daha zor olabiliyor.

Özellikle sahil kesimlerinde ve tatil beldelerinde parmak arası terlikler ile kullanılan şortları, spor ayakkabılar ile de kombinleyebilirsiniz. Ancak spor ayakkabı modelini doğru seçmelisiniz. Basketbol ya da tenis için üretilen ayakkabılar yerine Converse ya da Vans gibi düz tabanlı modelleri tercih etmelisiniz.

Kumaş ve kot şortlar altına kullanabileceğiniz bir diğer model de loafer adı verilen ve yumuşak yapıdaki ayakkabılardır. Deriden üretilen ve düz tabanlı modelleri, şortlarınızla rahatça kombinleyebilirsiniz.

Düz tabanı ile öne çıkan ve son yıllarda yeniden moda olan espadril modellerini de şort kombinlerinizde kullanabilirsiniz.

Devamı

Sokak Modasında Bu Hafta

sokak_modasi

Yaz aylarının ortalarında düzenlenen festival ve konserlerde de artış gözleniyor. Özellikle sahillerde düzenlenen etkinlikler, yaz modasının öne çıktığı ve her kadının şıklık yarışına katıldığı eğlenceler oluyor.

Çizgili desenli şortlar ve bikini altlarının yanı sıra, etekler de oldukça revaçta. Özellikle düz renkte büstiyer ile kombinlendiğinde oldukça trend bir görünüm yaratan çizgili desenleri, elbiselerinizde de kullanabilirsiniz.

Hasır şapkalar ve büyük aksesuarlar da modanın öne çıkan parçaları arasında yer alıyor. Büyük çantalar, güneş gözlükleri ve kolyeler neredeyse her mağazada satışa sunulmakta.
Makyaj tercihlerinde ise doğallık ön planda. Bronz ten üzerine uygulanan canlı renkli rujlar, yeterli makyajı sağlıyor. Henüz güneşlenme fırsatı yakalayamayanlar ise bronzlaştırıcı ürünler ile daha esmer bir ten rengine sahip olabilir.

Devamı

Düğünler İçin En Doğru Erkek Kombinleri

dugun_kiyafet

Erkeklerin düğün için kullandıkları kombinler genellikle sabittir. Günlük yaşamda da kullanılan takım elbiseler ve kravatlar, çoğunlukla özel etkinlikler için de kullanılır.

Düğünün yapılacağı mekana, düğün sahipleri ile olan yakınlığa ve düğün tarihine göre farklı kombinler kullanmak da mümkündür. Çekirdek aileden birinin düğününde çok daha özenli giyinmelisiniz.

Aile üyelerinizden birinin düğününde kullanacağınız takım elbise, düğün mekanında kullanılan renklere uygun olmalıdır. Düğün sahibi olarak farkınızı ortaya koymak için, mekanda kullanılan çiçeklerden bir yaka aranjmanı da kullanabilirsiniz.

Yaz aylarında tercih edilen kır düğünlerinde ise açık renk takım elbiseler kullanabilir, kravat takmayabilirsiniz. Krem tonlarındaki takım elbisenin içine kullanacağınız beyaz gömlek ile hem sıcaktan korunacak, hem de trend bir görünüm elde edeceksiniz.

Devamı

Ağabeyin Düğününde Giyilebilecek Takım Elbiseler

damadin_kardesi

Düğünler, erkekler açısından kolay etkinliklerdir. Genellikle günlük yaşamda kullanılan takım elbiselerin giyildiği etkinlikler, söz konusu aileden birinin düğünü olunca zorlaşabilir.

Ağabeyinizin düğününde gözlerin sizin de üzerinizde olacağını unutmamalı ve buna göre bir takım elbise tercihi yapmalısınız. Vücut tipinize uygun olarak seçeceğiniz kesim ve düğün temasıyla
uyumlu bir renk ile doğru görünümü yakalayabilirsiniz.

Ağabeyinizin damatlık rengi ile aynı tonları kullanabilirsiniz, ancak birebir aynı gözükmediğinizden emin olmalısınız. Birkaç ton açık ya da koyu renklere yönelebilirsiniz.
Mekanda kullanılan süslemeler ve renkler de tercihlerinizde önemlidir. Servis personeli ile aynı giyinmediğinizden emin olmak için gömleğinizi beyaz dışında bir renkte seçmelisiniz.

Canlı renklerde kullanacağınız kravat ya da papyon ile kıyafetinize eğlenceli bir hava da katabilirsiniz.

Devamı

Kombinlerde Renk Uyumu

renk_uyumu

Giyimle ilgili en zor konulardan biri de, farklı parçalar arasındaki renk uyumunu yakalamaktır. Uyumsuz renkte kıyafet tercihleri, en güzel parçaların bile kötü gözükmesine neden olabilir.
Alışverişlerinizde düşünmeniz gereken ilk konu, cilt alt tonunuzun ne olduğu ve kendinize hangi renklerin yakışacağıdır. Cilt alt tonunuzu bileğinizdeki damarların renginden anlayabilirsiniz. Damarlarınız mavi-mor renkte ise soğuk, yeşil renkte ise sıcak, her iki renkte ise nötr alt tonunuz vardır.

Cilt tonunuza uygun seçilmeyen renkler, kombininiz ne kadar güzel olursa olsun üzerinizde kötü duracaktır.

Kombin seçimlerinizde nötr olarak adlandırılan kahverengi, siyah ve gri tonları birlikte kullanabilirsiniz. Ancak koyu tonları birbirleri ile değerlendirmek yanlış seçimler yapmanıza neden olacaktır.
Kombindeki bir parçayı koyu tonda, diğerini ise açık tonda seçmek uygulayabileceğiniz en kolay yöntemdir.

Devamı

2017 Erkek T-shirt Modası ve En Trend Modeller

erkek_tisort

Erkeklerin günlük hayatlarında en sık kullandığı ürünler arasında olan tişörtler, pek çok farklı renk ve desen seçeneği ile mağazalardaki yerini alıyor. Ancak erkek tişört modellerinde de sezona bağlı değişiklikler ve trendler bulunuyor.

2017 yaz sezonu için erkek tişört modasında en sık gördüğümüz renkler, pastel tonlardaki mavi ve yeşiller. Geometrik şekillerin kullanıldığı ve tipografi ile birleşen tasarımlar da ilgi görüyor.

Bu sezon erkek tişört modellerinde iki renk kullanımı da öne çıkıyor. Özellikle göğüs bölgesinden kesilen ve iki renk kullanılmış modelleri mağazalarda kolayca bulabilirsiniz.

Bir diğer önemli trend de çizgili desenlerin kullanıldığı tişörtler. Özellikle jean üzerinde kombinlendiğinde trend bir görünüm yakalanmasına yardımcı olan modeller, kumaş ve kanvas pantolonlarla da tercih edilebilir.

Devamı