Gelinin Kız Kardeşi Düğünde Ne Giymeli?

gelinin_kiz_kardesi

Ablanız evleniyor ve düğününde nasıl giyinmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Gelinin kız kardeşi olarak giyeceğiniz elbise, dikkatleri üzerine çeken ama çok iddialı olmayan bir model olmalıdır. Özellikle payetli ve parlak kumaşlardan kaçınmanız gerektiğini belirtelim.

Düğün gününde ablanızı gölgeleyecek kıyafetlerden kaçınmak, hem daha olgun hem de doğru bir davranıştır. Yaşınıza uygun seçeceğiniz bir modelde gece mavisi, kırmızı ya da su yeşili renklerini tercih ederek dikkat çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Siyah abiyeler, zamanı asla geçmeyecek modellerdir. Ancak yas ve matem ile ilişkilendirilen siyahı giyerken dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatalım. Elbisenize takı ve aksesuarlarınızla renk katmaya çalışmalısınız.

Bol dekolteli ve işlemeli modeller yerine daha sade, geometrik kesimli modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem modern hem de klasik bir görünüm elde edeceksiniz.

Devamı

2017 Gelinlik Modası

gelinlik_secimi

Gelinlik tercihi, kadınların hayatındaki en önemli moda seçimlerinden biridir. Her sene çıkan yeni modeller ve değişen trendler ile seçebileceğiniz yüzlerce ürün bulunuyor. 2017 gelinlik modellerinde ise en öne çıkan trendler, dantel ve işleme.
Beyaz renk yerine tercih edilen kırık beyaz ve krem tonları, özellikle açık ten rengine sahip gelinler için ideal. Aynı zamanda kalp yaka göğüs kesimi ve A formundaki etekler de, en sık gördüğümüz trendler arasında yer alıyor.
Tamamen inci ve taş işlemeli gelinliklerin fiyatları ise cep yakıyor. Belirli bölgelerinde işleme kullanılan modeller, tamamı işlemeli modellerden fiyat olarak daha uygun olabilir.
İnce ve işlemeli askılar da bir diğer sezon trendi. Beğendiğiniz gelinlik modelinin askılarını metal ve taşlı askılarla da değiştirebilirsiniz.

Devamı

Gelinlik Seçerken

kapali_dugun_salonu

Kapalı düğün salonları, yaz aylarında oldukça zorlayıcı olabiliyor. Sizin de düğününüz kapalı bir düğün salonunda gerçekleşecekse, doğru gelinliği seçmek her zamankinden çok daha önemli.

Yaz aylarında giderek ısınan havalar, kapalı yerlerde vakit geçirmeyi daha da zorlaştırıyor. Kapalı mekanlarda yapılacak düğünlerde, mutlaka ince kumaşlar kullanılarak hazırlanan gelinlikleri tercih etmelisiniz. Aynı zamanda kullanılan malzemelerin yüksek oranda pamuk içermesi de, aşırı terleme sorununa yardımcı olur.

Bahar ve kış aylarında da kalabalık düğünlerde boğucu olabilen mekanlarda, havalandırmanın uygun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Gelinliğinizi giyerken, pamuklu çamaşırlar ve bebe pudrası kullanmak da akıllıca olabilir. Yapı olarak terletici olan gelinlikler, pişik gibi istenmeyen sorunlara neden olabilmektedir.

Devamı