Plaj Aksesuarlarınızda Dikkat Etmeniz Gerekenler

plaj_aksesuarlari

Plaj modası, günümüzde bikini ve mayo ürünlerinin çok daha ötesine geçmiş durumda. Pek çok kadın plaja giderken yanına aldığı aksesuarlarıyla da kendilerini ifade ediyor.

Plajda kullanacağınız aksesuarları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlardan ilki, maddi değeri yüksek olan aksesuarlarınız yerine imitasyon ürünleri tercih etmek. Deniz, kum ve güneş pahalı aksesuarlarınızda hasara neden olabilir veya eşyalarınızı kaybedebilirsiniz.

İkinci dikkat edilmesi gereken konu ise, özellikle güneşlenmeyi planlıyorsanız uygun aksesuarları seçmeniz. Kolyeleriniz, bileklikleriniz ve küpelerinizle güneşlendiğinizde cildinizde lekeler oluşabilir. Ayrıca ısınan metal cildinizi tahriş edebilir ve yanıklara neden olabilir.

Yanınıza aldığınız çantanın kapalı alanları olduğundan da emin olmalısınız. Denize veya havuza girerken çıkarttığınız aksesuarlarınızı yerleştirebileceğiniz kapalı bir cep sayesinde, çantanızın devrilmesi ya da ıslanması durumunda eşyalarınızı kaybetmemiş olursunuz.

Bunları da sevebilirsiniz